FINE.ART.LANDSCAPE.PHOTOGRAPHY

 TRAVEL.PUBLICATIONS

> O nás
> Fotogalerie
> Toulky světem
> Publikace
> Výstavy
> Kontakt
> Naši partneři
> Objednávání
> Václav Špillar, Jr 
 

ENGLISH
 
  
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Výstava AFRIKA, AMERIKA,AUSTRÁLIE byla zahájena!

 

Výstava velkoplošných fotografií Václava Špillara byla zahájena dne 17.1. v Severočeském muzeu v Liberci

 

Obrázky z výstavy naleznete zde.

 

Nesmírně si ceníme toho, že se na slavnostní vernisáži sešlo kolem 180 hostí a přátel cestování a fotografování. Hned na začátku se měli možnost všichni přítomní přenést do exotických končin díky zvukům originálního nástroje australských domorodců – didgaredoo, který se naživo ozval při „otvíracím ceremoniálu“. K samotné prohlídce výstavy si pak mohl každý nechat nalít některé z vín, pocházejících stejně jako fotografie,  ze tří kontinentů – Afriky, Ameriky, Austrálie.

 

Potěšilo nás, že všech 60 fotografií velkých formátů sklidilo značný obdiv. Největšímu zájmu se těšily patrně tři z nich, které zachycují tisíce let staré zkamenělé stromy v suché pánvi Deadvlei uprostřed pouště Namib (Namibie).

 

Zasloužené pozornosti se dostalo též doprovodným, malým fotkám, vystaveným ve skleněných vitrínách, které podávají svědectví o úskalích, které musí fotograf (a jeho doprovodný „štáb“) během pořizování fotografií překonávat. K nim jsme umístili i některé ze zajímavých, drobných přírodnin a suvenýrů, přivezených z cest.

Jedna vitrína je věnována našim deseti cestopisným knihám, které jsme na základě našich cest napsali a vydali.

K umocnění dojmu z prohlídky sálem lehce znějí tóny původních afrických, amerických i australských skladeb.

Všichni jste srdečně zváni k prohlídce až do 1.března! 

V sobotu, dne 25.února, budeme na výstavě od 10.00 hod až do 17.00 přítomni i my – tedy Václav a Lenka Špillarovi. V 16.00 hodin vylosujeme ze soutěžního boxu tři výherce, kteří se během výstavy zařadili do slosování vyplněním kuponu. Dostanou od nás na památku naše knihy.

Těšíme se s Vámi na viděnou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© - Lenka a Václav Špillarovi, 2005