FINE.ART.LANDSCAPE.PHOTOGRAPHY

 TRAVEL.PUBLICATIONS

> O nás
> Fotogalerie
> Toulky světem
    > Pod africkým...
    > Amerikou cestou...
    > Z Asie do...
    > Afrika
    > Amerika
    > Austrálie II
    > Oceánie
    > Austrálie I
    > Jižní Amerika
> Publikace
> Výstavy
> Kontakt
> Naši partneři
> Objednávání
> Václav Špillar, Jr 
  
 
  
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

Toulky světem:

 

Afrika - Jiný svět


Barevný fotografický cestopis:

rozměr knihy: 204 x 240 cm

počet stránek: 132

vazba: pevná, V8a, křídový papír, přes 100 barevných fotografií

autoři: Václav Špillar a Lenka Špillarová

cena: 279 Kč + poštovné    [objednat]

rok vydání: říjen 2004

 

Námět knihy: Putování po Jihoafrické republice, Namibii a Botswaně

 

Naše cesta měla svůj start i cíl v Kapském Městě. Navštívili jsme během ní mnoho přírodně zajímavých lokalit a národních parků, např. oblast Cedrovýchhor (Cedarberg), národní park u vodopádů Augrabies na řece Orange River, poušť Kalahari a její národní park s divokou africkou zvěří Kgalaghadi Transfrontier n.p., kaňon řeky Fish River v Namibii, národní park Namib Naukluft uprostřed pouště Namib, kde leží nejvyšší písečné duny světa či půvabné přístavy Walvis Bay a Swakopmund na pobřeží Atlatniku. Dál na sever nás v Namibii očekávala oblast vulkanických kopců pohoří Spitzkuppe a nejvyšší namibijská hora v pohoří Brandberg se svými světově proslulými skalními kresbami starými tisíce let. Naší pozornosti cestou neunikly ani unikáty rostlinné říše v podobě stromových aloí dichotoma ani ozdoba pouště Namib - dlouhověká welwitschia.

Červené duny v poušti Namib. 

Toulcový strom je typický pro suché oblasti Namibie.

Ozdobou celé cesty se staly vodopády Epupa Falls ležící ve špatně přístupném terénu na řece Kunene na angolsko-namibijské hranici, kde žijí primitivním způsobem lidé kmene Himba, odmítající civilizaci.

Nevynechali jsme ani na zvěř bohatou pánev Etosha a nezalekli se průjezdu územím podél řeky Kavango, který se nazývá Caprivi Strip a který byl dlouhou dobu nebezpečný díky nestabilní politické situaci mezi Namibií a Angolou.

Severní Namibie: oblast vodopádů Epupa Falls obývaná lidmi kmene Himba.

Naproti tomu se z našich plánů vysmekla návštěva unikátní oblasti delty Okavanga. Zato jsme poznali charakter a ráz krajiny v Botswaně a po návratu do Jihoafrické republiky jsme si užili divoké zvěře ve známém Krugerově národním parku. V jeho blízkosti se nalézá ojediněle krásný a hluboký kaňon řeky Blyde River a jižněji pokračuje velký geologický zlom nádherně tvarovanou kulisou Dračích hor, z nichž padá jeden z nejvyšších vodopádů světa - Tugela Falls.

Poslední úsek našeho 14 000 km dlouhého okruhu jižní Afrikou nás vedl od světového přístavu Durban podél teplého pobřeží Indického oceánu obávanou oblastí Východního Kapska a nejjižnějších bodů africké pevniny zpět do zátoky pod majestátnou Stolovou horou.

© - Lenka a Václav Špillarovi, 2005