FINE.ART.LANDSCAPE.PHOTOGRAPHY

 TRAVEL.PUBLICATIONS

> O nás
> Fotogalerie
> Toulky světem
    > Pod africkým...
    > Amerikou cestou...
    > Z Asie do...
    > Afrika
    > Amerika
    > Austrálie II
    > Oceánie
    > Austrálie I
    > Jižní Amerika
> Publikace
> Výstavy
> Kontakt
> Naši partneři
> Objednávání
> Václav Špillar, Jr 
  
 
  
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

Toulky světem:

 

Severní Amerika - V zajetí divočiny


Barevný fotografický cestopis

Rozměr knihy: 205 x 240 cm

Počer stránek: 144

Vazba: pevná, V8a, křídový papír, přes 100 barevných fotografií

Autoři: Václav a Lenka Špillarovi

Datum vydání: říjen 2003

Cena: 279 Kč + poštovné [objednat]

 

Námět knihy: Cesta západem USA vedoucí přes 9 států - Kalifornie, Nevada, Oregon, Washington, Idaho, Montana, Wyoming, Colorado, Utah

 

Byla to naše již třetí velká okružní cesta po Spojených státech. Začínala i končila ve velkoměstě Los Angeles. Odtud napřed vedla několik tisíc kilometrů k severu přes známé národní parky hor Sierra Nevady a Kaskádového pohoří - Sequoia, Kings Canyon, Lassen Volcanic, Crater Lake, Olympic a Mt. Rainier - až do n.p. North Cascades ležícím na samé kanadské hranici.

 

Tato cesta do Spojených států nás vedla nejrozmanitější "škálou" přírody, jakou si lze představit: od hor Oregonu a Washingtonu, jako je Mt. Rainier nebo North Cascades, ...

Tyto nádherné hojně zaledněné, divoké a opuštěné hory jsme přešli pěšky po stezce dlouhé skoro osmdesát kilometrů nesoucí jméno Bobří stezka. 

Podobně dobrodružnou výpravu jsme měli v plánu rovněž v národním parku Glacier i v jižnějším pohoří Grand Teton. 

Naší pozornosti neušly ani pozoruhodné projevy geotermální energie a vulkanické činnosti v  nejstarším americkém parku Yellowstone. Na cestě směrem zpátky k jihu byl další na řadě překvapivý kout s úžasnými doklady existence prehistorických veleještěrů v severozápadním cípu státu Colorado. 

Poté již následoval náš nejoblíbenější stát Utah se svými úžasnými rudými skalami, pohádkovými skalními mosty, hlubokými kaňony a soutěskami, nádhernými a velmi navštěvovanými parky - Canyonlands, Arches, Capitol Reef a Zion - ale také s podobně krásnými, zdaleka ne tak známými místy jako Fisher Towers, Escalante či Coyote Buttes.

...přes národní park Yellowstone, známý geotermální aktivitou, až mezi kamenné divy státu Utah.

V jeho jižním cípu nás čekala pěší výprava vedoucí kaňonem řeky Paria, kde skalní stěny čnící do výše mrakodrapů se k sobě u dna řeky přibližují pouze na pár metrů. Z jejich sevření není na celých šedesáti kilometrech vedoucích kaňonem úniku. Absolvovat je znamená prožít ojedinělé dobrodružství!

Asi nejsilnějším zážitkem byla 60 km dlouhá cesta kaňonem řeky Paria.

 

 

 

 

© - Lenka a Václav Špillarovi, 2005