FINE.ART.LANDSCAPE.PHOTOGRAPHY

 TRAVEL.PUBLICATIONS

 

> O nás
> Fotogalerie
> Toulky světem
    > Pod africkým...
    > Amerikou cestou...
    > Z Asie do...
    > Afrika
    > Amerika
    > Austrálie II
    > Oceánie
    > Austrálie I
    > Jižní Amerika
> Publikace
> Výstavy
> Kontakt
> Naši partneři
> Objednávání
> Václav Špillar, Jr 
  
 
  
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Toulky světem

 

  Ediční řada poutavých fotografických cestopisů z celého světa.

Vaši nevšední a originální průvodci světem.

 

Inspirace pro cesty  -  Unikátní fotografie -  Poutavé líčení zážitků z cest 


  Pod africkým sluncem - Keňa, Tanzanie, Zanzibar

Keňa i Tanzanie patří ke kolébce safari, a proto budete mít možnost v této nové knize navštívit nádherné národní parky, plné divoké africké zvěře. Dozvíte se spoustu zajímavostí o jejích zvycích, schopnostech, způsobech lovu a chování. Blíže se seznámíte rovněž s Masaji, pasteveckým kmenem, obývajícím rozsáhlé oblasti Keni a Tanzanie.

Zkrátka nepřijdou ani zájemci o historii dávnou i nedávnou. Budete vtaženi též do tajuplných uliček starého města na Zanzibaru.

A ještě něco! Možná si stejně jako cestovatelé Lenka a Václav najednou uvědomíte, jak málo musí někdy stačit lidem k životu. Jak skvěle si vlastně my žijeme, jak mnoho důvodů máme k radosti, a přesto u nás neslyšíme tak často jako ve východní Africe svahilské Hakuna Matata! Všechno v pohodě!

[více] [objednat]

 

 

 

 

 

 

 

  Amerikou cestou necestou

Unikátní cesta naplněná nevšedními zážitky a dobrodružstvím nás zavedla nejen do poměrně známých národních parků jako je Zion či Grand Canyon, ale hlavně do míst málo známých, ne tolik navštěvovaných a často až naprosto utajených. Zaměřili jsme se na jihozápadní část státu Utah a sever Arizony a Nového Mexika, kde jsme nacházeli tajemné soutěsky, procházeli úzkými kaňony nebo se toulali mezi skalními sochami fantastických tvarů.

[více] [objednat]

 

 

 

  Z ASIE do Nového světa

Je to cestopis svým vznikem naprosto nejnovější, avšak námětem se vracející do unikátní doby před i těsně "porevoluční". Nabízíme Vám zde dvě cesty v jedné knize. Dvě cesty vedoucí opačnými směry a také opačnými světy. Odehrály se během několika po sobě jdoucích měsíců, ale přinesly zážitky, které dělí celá desetiletí.

První z cest se stalo podzimní putování napříč opuštěnými horami tehdy socialistické Kirgizie a Kazachstánu. Druhou pak byla jarní výprava do světa pro nás do té doby neznámého a těžce dosažitelného amerického kontinentu, a to přímo do jeho samotného "imperiallistického"srdce, do Spojených států amerických.

Jaké situace a zážitky obě protikladné cesty přinesly? Jaká překvapení dokáží připravit středoasijské velehory? Či jak se cítili "obyčejní" Češi s hrstkou dolarů v kapse ve veliké Americe?

[více] [objednat]

 

 

 

 

 

 

 

  Afrika - Jiný svět

  Zveme Vás do světa protikladů Jihoafrické republiky, divočiny Namibie a Botswany - do domoviny Křováků, Himbů, či Kavangů, ale též divoké africké zvěře. Jaká nebezpečí tam číhají? Kde hledat největší přírodní perly jihu Afriky?

[více] [objednat]

 

 

 

 

  Severní Amerika - V zajetí divočiny 

Putujte s námi ze slunné Kalifornie až k oblačným výšinám čtyřtisícových hor Washingtonu, k vulkánům Oregonu a třeba i ke gejzírům vyhlášeného národního parku Yellowstone. Vydejte se po našich stopách napříč pohořím North Cascades, nechte se vtáhnout do tajuplného světa kaňonů,  hledejte rudé skvosty nádherného státu Utah . . .

[více] [objednat]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Austrálie - Ve stínu baobabů

 Divoká, opuštěná, neznámá i mrazivě krásná! Taková je západní a severní strana australského kontinentu. Máte možnost odhalovat s námi její úžasná tajemství, hledat unikátní místa skrytá před zraky lidí. Ocitnete se na dosah od smrtících čelistí obrovských krokodýlů, ucítíte kouř hořícího buše, stanete tváří v tvář úžasným skalním útvarům . . .

[více] [objednat]

 

2. VYDÁNÍ!

 

 

  Oceánie - Perly Havajských ostrovů

Chcete poznat ráj na Zemi? Zavítejte s námi na Havaj! Provedeme Vás všemi šesti přístupnými ostrovy z nichž každý překvapí svou osobitou krásou - jeden jako domov bohyně Pelé, druhý zas jako rajská zahrada prosycená vůní orchidejí...

[více]

 

VYPRODÁNO

 

 

 

 

 

 

 

 

  Jižní Amerika - Nejen cestou Inků

Staňte se na chvíli součástí světa, kde se snoubí největší chudoba a bída s královstvím divoké přírody, majestátných velehor, starých indiánských kultur, úžasných staveb říše Inků a všedním životem jejich potomků, řídících se libozvučným slovem "maňana" - zítra je taky den! 

[více]

 

VYPRODÁNO

 

 

  Další tituly:

Austrálie -

Pouští a pralesem

 

2 VYDÁNÍ!

 

 

 

Severní Amerika - Krajem zlatokopů

 

VYPRODÁNO

 

 

 

Afrika - Na jih od Zambezi

 

VYPRODÁNO

 

Severní Amerika -

Země kaňonů

 

VYPRODÁNO

© -  Lenka a Václav Špillarovi, 2005